вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Тамара Тодевска удри по медиумите: Ми го прекрстивте бебето (ФОТО)

Тамара Тодевска удри по медиумите: Ми го прекрстивте бебето (ФОТО)

Медиумите со брзина на светлината ја објавија веста за името на новото бебе кое треба наскоро да се роди на пејачката Тамара Тодевска.

Веста инстантно се рашири по сите домашни поратли, а некој веројатно од брзање лошо слушнал, прочитал или згрешил во куцање, па наместо Дарен, напишаа дека бебето ќе се вика ДаренТ.

Кога Тамара го прочита ова, не можеше, а да не изреагира дека нејзиното се уште неродено синче веќе е прекрстено, па мораше да реагира.

-Не е Дарент, туку Дарен, напиша Тамара во објавата.

Коронавирус