четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 25
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Тамара Тодевска позираше со голи гради, а пупките ги покриваа трегери (фото)

Тамара Тодевска позираше со голи гради, а пупките ги покриваа трегери (фото)

Пред 6 години, односно во 2015 година, нашата позната поп-пејачка Тамара Тодевска ја изненади јавноста со провокативните голи фотографии кои ги направи за потребите на календарот на еден наш познат бренд за пијалок.

Иако помина доста време оттогаш, овие ултра жешки фотографии на Тамара и ден денес се актуелни и коментирани, а за истите дури се пишуваше и во српските медиуми.

Тамара и денес е горда на истите, па без резерва се сеќава на нив и практикува да ги сподели. Токму тоа го направи и сега на своите „стори“ објави на Инстаграм.

На конкретната фотографија Тамра позира со голи гради, односно се делумно покриени со црни трегери.

На главата има црвена перика со која дополнително изгледа огнено секси. Веруваме дека колку години и да поминат, овие храбри фотографии на Тамара никогаш нема да бидат заборавени.

За потсетување, покрај Тамара Тодевска за овој календар за 2015 година пред објективот на Чедо Поповски позираа и Марјана Станојковска и Аделина Тахири.

Коронавирус