сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Тамара Тодевска откри кој е крив за грешката со текстот на химната на Македонија

Тамара Тодевска откри кој е крив за грешката со текстот на химната на Македонија

Тамара Тодевска гостуваше во студиото на „Репортер“, каде ја интервјуираше новинарката Александра Георгиев.

Тодевска зборуваше за сите перипетии со одземеното прво место од гласовите од жирито на Евровизија, до тешките моменти заради химната кога како сè да било против неа, за откажаните настапи и за храброста пак да се врати во јавноста, за довербата која ја изгуби во блиските.

Ексклузивно за „Репортер“ откри и дека ќе снима песна со „2Бона”. Од другарство до љубов со Мачка, кој денес ѝ е сопруг, за децата, за Тијана и нивниот однос, тагата по Влатко, кого го нарекувала натапиран скакулец…

Целото интервју погледнете го во продолжение.

Најнови вести