понеделник, 23. мај 2022. Вести денес: 39
home Познати

Тамара ја поправи грешката: Ги истетовира македонските револуционерни херои под градите (ФОТО)

Тамара ја поправи грешката: Ги истетовира македонските револуционерни херои под градите (ФОТО)

Откако вчера во емисијата „Бекстејџ“ македонската пејачка Тамара Тодевска призна дека ненамерно направила грешка при интонирањето на химната и дека планира да ги истетовира стиховите, денеска таа и тоа го направи.

Имено таа на својот Инстаграм профил сподели две фотографии од новата тетоважа на која се испишани имињата на македонските револуционери Гоце Делчев, Пити Гули и Даме Груев Сандански.

Инаку таа во емисијата зборуваше и за тешките моменти со кои се уште се соочува откако на прославата во Амбасадата на САД за „4 јули“ при интонирањето на македонската химна го изостави делот со Гоце Делчев.

 

View this post on Instagram

 

Ветено, сторено ❤🇲🇰

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

Коронавирус