сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 7
home Познати

Тага во домот на Роквиќ: Пејачот неутешен од загубата во семејството, фановите со пораки за сочувство (ФОТО)

Имено станува збор за еден член од нивното семејство кое го напуштило овој свет.
Тага во домот на Роквиќ: Пејачот неутешен од загубата во семејството, фановите со пораки за сочувство (ФОТО)

Пејачот Никола Роквиќ на своите фанови на Инстаграм им соопшти една тажна вест која потресе многумина.

Имено станува збор за еден член од нивното семејство кое го напуштило овој свет.

❤️Декица наш❤️

A post shared by Никола Роквић / Nikola Rokvic (@nikolarokvic) on

Станува збор за дедото на Никола и Марко Роквиќ кој починал вчера во текот на денот.

-Среќен пат драги мој, напиша на својот Инстаграм профил пејачот Никола, по што следеа бројни коментари и сочувство.

Срећан пут, драги мој…

A post shared by Никола Роквић / Nikola Rokvic (@nikolarokvic) on

Најнови вести

Коронавирус