четврток, 23. март 2023. Вести денес: 76
home Познати

Тага во домот на Цеца- пејачката неутешна му испрати последен поздрав: „Срцето ми е скршено“ (ФОТО)

Тага во домот на Цеца- пејачката неутешна му испрати последен поздрав: „Срцето ми е скршено“ (ФОТО)

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ со фановите сподели тажна вест која се случила во нивниот дом.

-Збогум наш најмил, најубав Витез наш, напиша пејачката под фотографијата и ја сподели на социјалните мрежи.

Смртта на нивното куче во шестата година од животот ги растажи сите членови на семејството Ражнатовиќ.

-Почина од рак на белите дробови и имаше шест години, се преземавме да го спасиме, но ништо не помогна. Само започна нагло да ослабнува, голема тага, вели Цеца за српските медиуми.

Zbogom nas mili,najlepsi Vitice……???…..

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

loading...