сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 66
home Познати

ТАГА ВО ДОМОТ НА БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА- патувај во царството небесно ангелу мој, Бог нека го осуди твојот убиец на овој празник! (ФОТО)

ТАГА ВО ДОМОТ НА БЛАГИЦА ПАВЛОВСКА- патувај во царството небесно ангелу мој, Бог нека го осуди твојот убиец на овој празник! (ФОТО)

Македонската фолк пејачка Благица Павловска објави тажни вести на својот Фејсбук профил.

Имено на овој голем православен празник денеска објави дека заминала на небото душата на нејзината миленичка Белисима.

-Ја најдов во црква, оставена од сопственици и ја чував од срце во мојот дом… Патувај во царството небесно, ангелу мој… И раката и душата на серискиот убиец на сите мои миленици нека Бог ја осуди АМИН, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

ZA ZAL !NA DENESNIOV DEN PETKOVDEN !SI ZAMINA DUSATA NA MOJATA MILENICA BELISIMA !BELISIMA JA NAJDOV VO CRKVA OSTAVENA…

Posted by Blagica Pavlovska on Tuesday, October 27, 2020

Коронавирус