понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 181
home Познати

Тага која не поминува: Еве зошто Жељко Самарџиќ не сака да зборува за починатиот син

Тага која не поминува: Еве зошто Жељко Самарџиќ не сака да зборува за починатиот син

Пејачот Жељко Самарџиќ во осумдесетите години преживеал вистинска семејна драма. Неговиот син починал уште како бебе, неколку месеци по раѓањето.

Меѓутоа пејачот никогаш не сакал да зборува за тоа, а сега открива поради што има таков став.

-Секоја рана се залекува, но таа никогаш. Би било безврска да копам по таа рана, не сакам да зборува за тоа – рекол Жељко.

Тој претходно има изјавено дека неговото второ дете било син кој починал какао бебе.

-После него остана голема празнина и тага. Разберете ме, не сакам да зборувам за тоа – открил Самарџиќ.

После трагедијата тој сакал уште еден син, но Господ му ми испратил двете ќерки Даниела и Миња, кои бескрајно ги сака.

Коронавирус