петок, 23. април 2021. Вести денес: 1
home Познати

Таа започнала да пее пред неа, но останала во сенка: Сестрата на Лепа Брена заминала за Канада и таму ја пронашла својата среќа (ФОТО)

Таа започнала да пее пред неа, но останала во сенка: Сестрата на Лепа Брена заминала за Канада и таму ја пронашла својата среќа (ФОТО)

Познатата српска пејачка Лепа Брена малкумина кои знаат дека има родена сестра која веќе со децении живее во Канада заедно со својот сопруг.

Освен сестра, таа има и брат, но малкумина се експонираат во јавноста.

Нејзината сестра инаку исто така била пејачка во минатото, а од таму и се родила и желбата на Леба Брена да стане пејачка.

Факета неодамна инаку се појави и во музичкото шоу „Никогаш не е доцна“, а со пејачката речиси да наликуваат една на друга.

Таа има две ќерки, а едната од нив честопати е во медиумите кои ја споредуваат со изгледот со нејзината тетка.

Најнови вести

Коронавирус