петок, 29. јули 2022. Вести денес: 41
home Познати

ТАА НЕ Е КАКО ДРУГИТЕ: Драгана Мирковиќ никогаш не била фотографирана во костим за капење, а ОВА е причината (ФОТО)

ТАА НЕ Е КАКО ДРУГИТЕ: Драгана Мирковиќ никогаш не била фотографирана во костим за капење, а ОВА е причината (ФОТО)

Пејачката Драгана Мирковиќ е надалеку позната по гласот и хитовите, но и по својата скромност. За разлика од многу дами од јавната сцена, Драгана никогаш не се облекувала провокативно и на тој начин не го привлекувала вниманието на јавноста.

Драгана сега објасни зошто никогаш не позирала за насловните страници во провокативни изданија, како и во костим за капење.

-На естрадата сум 34 години и никој никогаш немал моја слика во костим за капење. Кога ме викаа да се сликам, јас секогаш одбивав. Не сум модел и како пејачка мислам дека не треба да се сликам во костим за капење. Мене ми беше непријатно, искрено, изјавила Драгана за емисијата Ексклузив.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dragana Mirković (@dragana_mirkovic)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dragana Mirković (@dragana_mirkovic)

Коронавирус