вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Таа му е вистинска мајка: Филип Живојиновиќ и го честиташе роденденот на Зорица, а за овој детаљ речиси зборуваат сите (ФОТО)

Таа му е вистинска мајка: Филип Живојиновиќ и го честиташе роденденот на Зорица, а за овој детаљ речиси зборуваат сите (ФОТО)

Мајката на Филип Живојиновиќ и свекрвата на Александра Пријовиќ, Зорица Накиќ денеска слави роденден, а синот по тој повод и упати емотивни зборови.

Филип на својот Инстаграм профил сподели фотографија од детството на која позира со својата мајка.

На фотографијата тој има околу три години, а зборовите кои и ги упати кон неа речиси ги разнежнија сите.

-Среќен роденден на најдобрата мајка на свет. Кога се во прашање годините, тие се само бројка, бидејќи ти за сите нас беше и остана само девојка. Ти благодарам за се што беше и се што си на сите нас… Те сакам најмногу на целиот свет, за многу, многу убави години кои се пред нас, напиша Филип.

Инаку многумина коментираа дека синот на Филип и пејачката Александра наликува многу на својот татко кога бил дете, погледнете.

Коронавирус