сабота, 17. април 2021. Вести денес: 48
home Познати

Таа му беше најголема љубов: Српскиот рапер кој загина на бизарен начин зад себе остави две деца и сопруга убава како солза (ФОТО)

Таа му беше најголема љубов: Српскиот рапер кој загина на бизарен начин зад себе остави две деца и сопруга убава како солза (ФОТО)

Српскиот рапер Далибор Андонов, познат под уметничкото име Гру, загина денеска во близина на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при параглајдерство паднал во вода.

Како што пренесуваат српските медиуми, тој загинал околу 15,30 часот, а од водата го извлекле неговите пријатели.

Веднаш била повиката медицинска помош, но лекарот констатирал смрт.

Тој беше женет и во брак со убавата Даница од 2007 година истата година го добиле синот Вук, додека подоцна и Реља.

Неговата сопруга во една прилика за српските медиуми изјавила и дека тогаш кога почувствувала заситеност од модната сцена се повлекла од истата.

Најнови вести

Коронавирус