понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 167
home Познати

Таа ќе ја запали сцената на Евровизија: Згодната Елени ги освои сите (ФОТО+ВИДЕО)

Таа ќе ја запали сцената на Евровизија: Згодната Елени ги освои сите (ФОТО+ВИДЕО)

Елени Фуреира е музичар повеќе од една деценија, но светот ја „открива“ токму оваа година, благодарение на учеството на Евровизија.

Има мешано потекло од Грција и Албанија, а од 2007-ма година се бави со актерство, пеење, танцување и мода.

Згодната Елени е активна и на Инстаграм, а благодарение на тоа како изгледа веќе е миленичка на машката публика.

Во Лисабон ќе се претстави со Fuego:

Претходно има еден незаборавен настап на Mad VMA наградите во 2014-та, кога беше дел од изведбата на тогашниот хит Tranquila на J Balvin.

Критичарите ја прогласија за најзгодната натпреварувачка на Евровизија. Дали се во право, проценете од фотографиите во продолжение:

 

Најнови вести

Коронавирус