четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 43
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на семејство погодено од несреќата во Тетово

home Познати

Таа имала 14, а тој 15 години: Овие детали со овој пејач од минатото на Цеца речиси никој не ги знае,пејачката после долги години ја отвори душата

Таа имала 14, а тој 15 години: Овие детали со овој пејач од минатото на Цеца речиси никој не ги знае,пејачката после долги години ја отвори душата

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ неодамна стана член на жирито на „Ѕвездите на гранд“, а за српските медиуми раскажа како и она во еден момент од својот живот се има натпреварувано на слични музички шоуа.

-Многу млада започнав да се натпреварувам на музичките натпревари – аматери. Таму го запознав на пример Бата Здравковиќ, мојот колега со кој се знаеме од деца. Јас имав осум, а тој девет години, раскажува Цеца.

Пејачката додава дека потоа го сретнала и Жељко Јоксимовиќ.

-Потоа го сретнав и Жељко на едно од натпреварувањата, тој тогаш беше со хармоника на себе и се натпреваруваше со неа. Тогаш тоа беше голем натпревар во стара Југославија, јас тогаш имав 14, а тој 15 години. Има тука некои убави страни и предности да се учествува на вакви натпревари, вели пејачката.

Таа вели дека секое ново натпреварување дава нова самодоверба за пејачите.

Инаку ова не е прво вакво искуство за Цеца, пејачката со години беше член од жирито во „Ѕвездите на пинк“ каде меѓу првите го забележа талентот на пејачот Слоба Радовановиќ.

Најнови вести

Коронавирус