среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 175
home Познати

Таа е симбол за природна убавина: Џулиен Мур во необична комбинација (ФОТО)

Таа е симбол за природна убавина: Џулиен Мур во необична комбинација (ФОТО)

Џулиен Мур е дефинитивно една од најстилските актерки во светот, па не беше за изненадување и нејзиното последно појавување на премиерата на филмот „Глориа Бел“ каде таа ја толкува главната улога.

Таа се појави во колоритен фустан со пердуви во комбинација со крем сандали на висока потпетица, а нејзината препознатлива црвена коса дополнително ја истакна со шик пунџа.

Во последно време, 58 годишната актерка е зафатена со промовирање на нејзиниот нов филм, па така неодамна беше гостинка во шоуто на Стивен Колберт каде се појави во подеднакво шик издание.

И за оваа комбинација, природната убавица одбра едноставна шминка и лежерна фризура врзана во пунџа, а нејзината позитивна енергија повторно беше нешто со што актерката пленеше.

Мур е дефинитивно една од најстилските актерки во светот, па не беше за изненадување и нејзиното последно појавување на премиерата на филмот „Глориа Бел“ каде таа ја толкува главната улога. Таа се појави во колоритен фустан со пердуви во комбинација со крем сандали на висока потпетица, а нејзината препознатлива црвена коса дополнително ја истакна”.

Најнови вести

Локални избори 2021