вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

Таа е пример за жена која се грижи за својот изглед: Има 50 години, а уште важи за кралица на убавината (ФОТО)

Таа е пример за жена која се грижи за својот изглед: Има 50 години, а уште важи за кралица на убавината (ФОТО)

Славниот дански модел, 50-годишната Хелена Кристенсен, некогаш суверено владеела со модните писти. Креаторите и натаму ја бараат, во желба славната кралица на убавината да им отвори ревија, да рекламира нивен бренд, а таа прифаќа кога сака.

Иако официјално повеќе не се занимава со мода и не мора да ги почитува строгите правила, Хелена уште во младоста поради работата научила колку треба да се води сметка за телото да биде здраво и убаво.

Дека старите навики тешко умираат покажува и тоа дека ден денес внимава што јаде и каков начин на живот води, а дека тоа дава резултати, и тоа феноменални и долгорочни, покажуваат нејзините најнови фотографии.

Имено, Хелена била фотографирана во едноделен костим за капење, а притоа ги открила и затегнатите нозе, како и совршената половина, рамниот стомак и перфектно обликуваните раце.

Хелена се фотографирала во јога поза и така потврдила дека веќе со години е посветена на овој спорт.

Коронавирус