вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 105
home Познати

Таа е новата кралица на бакшишот – кога ќе видите колку пари држи во раката Сандра Африка ќе ви се помати во умот (ФОТО)

Таа е новата кралица на бакшишот – кога ќе видите колку пари држи во раката Сандра Африка ќе ви се помати во умот (ФОТО)

Пејачката Сандра Африка овие недели е на турнеја во Америка, а судејќи по видео снимките кои се појавија на социјалните мрежи, пејачката буквално се „опарила“.

Според видеото јасно е дека балканците кои живеат надвор од земјава и последниот денар го даваат на музика.

Африка на видеото се гледа како со задоволство го зема бакшишот кој е во долари, а видеото веднаш стана хит на социјалните мрежи споредувајќи ја пејачката со Теа Таировиќ.

Ова е нејзина прва турнеја во Америка, а српските медиуми и ја нарекоа новата кралица на бакшишот покрај веќе докажаните Јана Тодоровиќ, Дара Бубамара и Теа Таировиќ.

Најнови вести

Коронавирус