четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 153
home Познати

Таа е највлијателната личност на социјалните мрежи, еден нејзин пост вреди милион долари

Таа е највлијателната личност на социјалните мрежи, еден нејзин пост вреди милион долари

По Ријана и Бијонси, американската ријалити ѕвезда, Кајли Џенер ја презеде титулата на највлијателна личност на социјалните мрежи. Само една нејзина објава вреди милион долари.

Со повеќе од 108 милиони следбеници, не е изненадување што најмладата членка на семејството Кардашијан, 20-годишната Кајли и официјално е прогласена за највлијателна личност на Инстаграм.

Според новите извештаите кои ги објави компанијата за анализа на социјалните мрежи D’Marie Analytics, нејзините објави имаат вреднот од повеќе од милион долари.

Со други зборови, не само што е најверојатно најплатената личност во своето семејство, туку за се што ќе објави на Инстаграм, Твитер и Снепчет заработува вртоглави милиони долари.