петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 53
home Познати

Таа е „најгугланата“ личност на светот за 2018-та година!

Таа е „најгугланата“ личност на светот за 2018-та година!

Гугл ја објави листата на нај пребаруваните поими, луѓе и настани во 2018-та година, а на глобално ниво, најчесто пребарувана личност е Меган Маркл.

Пред да стане војвотката од Сасекс, Меган не беше толку позната актерка, а сè се промени кога го запозна принцот Хари.

Повеќето пребарувања за Меган, поврзани се со нејзината венчавка со принцот Хари, во мај оваа година, а поимот „кралска венчавка“ е четвртиот најпребаруван поим на Гугл, на глобално ниво.

Втората најпребарувана личност е Деми Ловато, а после неа се Силвестер Сталоне, јутуберот Логан Паул и Клои Кардашијан.

Светското првенство, односно „World cup“, бил најпребаруван поим во светот оваа година.

Најнови вести

Коронавирус