среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 18
home Познати

Таа е една од најубавите српски водителки: Тешко го поминува коронавирусот и покажа како изгледа сега

Таа е една од најубавите српски водителки: Тешко го поминува коронавирусот и покажа како изгледа сега

Српската водителка, Тијана Стоисављевиќ е заразена со коронавирусот. Убавата водителка на својот профил на Инстаграм објави фотографија во пижами, под која напиша дека има поблага клиничка слика.

„На овие кои велат дека короната не постои и дека се работи за теорија на заговор, само би им кажала дека постои и дека е одвратна“.

Поминала тешко и била исцрпена, но сега е подобро.

„Денес најпосле можам да се избањам, а тоа да не претставува подвиг и да не се чувствувам како да сум трчала на маратон. Не личам на ништо, извинете, но кога си болен така и изгледаш. Како некој кој имаше полесни симптоми, морам да ви кажам дека е ужасно“.

Коронавирус