четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 80
home Познати

Таа е една од најубавите пејачки на Евровизија, но во Италија е на големи маки поради поранешниот фудбалер на Јувентус (ФОТО)

Таа е една од најубавите пејачки на Евровизија, но во Италија е на големи маки поради поранешниот фудбалер на Јувентус (ФОТО)

Црна Гора оваа година на Евровизија ќе ја претставува пејачката Владана Вучиниќ со песната „Breathe“, а овие денови таа е во центарот на вниманието каде и да се појави поради природната убавина со која плени насекаде.

Евровизија годинава се одржува во Торино, Италија, па таа има голема мака со тамошните власти, особено граничната полиција, рецепционерите и сите кои ќе го слушнат нејзиното име и презиме.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vladana 🎶🌙 (@vladanavucinic)

Бидејќи таа има звучно презиме Вучиниќ, Италијанците веднаш ја поврзуваат со Мирко Вучиниќ кој беше поранешен играч на Рома, Јувентус и Лече.

-Јас кога и да слетам во Италија и да ми го видат пасошот, одма ми велат, „Мирко Вучиниќ“, како да ми е некој роднина или сопруг, вели пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vladana 🎶🌙 (@vladanavucinic)

Најнови вести

Коронавирус