среда, 22. септември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Таа е една од најубавите пејачки, а нема среќа во љубовта: „Никогаш нема да се омажам“

Таа е една од најубавите пејачки, а нема среќа во љубовта: „Никогаш нема да се омажам“

Пејачката Едита Арадиновиќ, иако во моментов е во врска, сепак верува дека никогаш нема да отиде чекор подалеку и да стапне на лудиот камен.

Таа открива дека мисли дека никогаш нема да се омажи.

На прашањето дали некогаш би простила неверство, таа одговори:

-Веројатно јас би, зависи од околностите и љубовта кон партнерот, но гледам тоа да не се случи. Затоа мислам дека никогаш нема да се омажам! Се уште не сум сретнала човек кој ќе ми ја врати вербата во љубовта без да изневерува, беше искрена пејачка која не сакаше да детализира дали тоа значи дека нејзината сегашна врска која ја криеше од јавноста долго време, дојде до својот крај.

Таа е една од најубавите и најталентирани пејачки на Балканот, но очигледно нема среќа во љубовта.

Коронавирус