понеделник, 23. мај 2022. Вести денес: 158
home Познати

Таа е единствената ќерка на Елизабета – принцезата Ана се појави цела во црно по смртта на принцот, велат дека е копија на кралицата

Таа е единствената ќерка на Елизабета  – принцезата Ана се појави цела во црно по смртта на принцот, велат дека е копија на кралицата

Тажната принцеза Ана пет дена по смртта на својот татко ги продолжи своите ангажмани, па посети еден ескадрила со кралски јахти потсетувајќи се на својот татко.

Таа за медиумите изјави како се сеќава на едрењето во помладите денови заедно со својот татко.

70 годишната принцеза посетувајќи го најпрестижниот клуб со кралски јахти се потресе, но и потсети на својот татко, принцот Филип кој беше долгогодишен член на ескадрилата како и поранешен комодор и адмирал се до неговата смрт во петокот.

Таа зборуваше и за раните денови и спомени од пловењето присетувајќи се дека научила да плови јахта.

Коронавирус