четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 115
home Познати

Таа е дама со одличен стил: Прво јавно појавување на Меланија Трамп по напуштање на Белата куќа

Таа е дама со одличен стил: Прво јавно појавување на Меланија Трамп по напуштање на Белата куќа

Откако Доналд Трамп ги загуби претседателските избори и тој и Меланија ја напуштија Белата куќа, поранешната прва дама беше видена за прв пат во Њујорк, а се шпекулира дека летото ќе го помине во друштво на нејзиниот син Барон на Менхетен и во Бедминстер и Њу Џерси.

Во еден од нејзините први јавни настапи по напуштањето на Вашингтон за поранешна прва дама Меланија Трамп, таа беше фотографирана како пристигнува во кулата Трамп на Менхетен. Ова беше многу редок случај, бидејќи Меланија не е видена надвор од Палм Бич откако таа и нејзиниот сопруг, поранешниот претседател Доналд Трамп, се преселија таму по поразот на изборите. Доналд и Меланија сега живеат во Флорида.

 

Коронавирус