четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 133
home Познати

Таа е балканската Ким Кардашијан- Ја следат повеќе од 5 милиони следбеници, а нејзините џиновски гради се поголеми и од на старлетата

Таа е балканската Ким Кардашијан- Ја следат повеќе од 5 милиони следбеници, а нејзините џиновски гради се поголеми и од на старлетата

Балканската Ким Кардашијан е родена во Плав, Црна Гора, извесно време студирала во Сараево, а потоа се појавила на најпознатиот ѕид на светот, Тајмс Сквер во Њујорк.

Амра Олевиќ е прекрасна црнокоса инфлуенсерка родена 1988 година, која веќе подолго време живее во Америка, каде шминка, а првото познато лице што го нашминка е најпознатата старлета Ким Кардашијан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amra Olević Reyes (@amrezy)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amra Olević Reyes (@amrezy)

Она што го привлече вниманието на сите е фактот дека тие две неверојатно си личат, односно Амра неодоливо потсетува на Ким, па ја нарекоа балканската Ким Кардашијан.

Олевиќ има и своја козметичка линија, а неодамна нејзиното лице се појави на најпознатиот ѕид на светот, Тајмс Сквер во Њјорк, како дел од промотивното видео за нејзината козметика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amra Olević Reyes (@amrezy)

Сексапилната Амра на Инстаграм ја следат повеќе од 5 милиони луѓе кои секојдневно ги радува со провокативни фотографии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amra Olević Reyes (@amrezy)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amra Olević Reyes (@amrezy)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amra Olević Reyes (@amrezy)

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија