вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 46
home Познати

Таа беше првата љубов на Дарко Лазиќ: Лудо се сакаа уште пред тој да стане славен (ФОТО)

Таа беше првата љубов на Дарко Лазиќ: Лудо се сакаа уште пред тој да стане славен (ФОТО)

Деновиве Дарко Лазиќ привлекува големо медиумско внимание, како поради неговиот нов изглед, така и поради постојаните борби со неговата поранешна сопруга Ана Севиќ.

Сепак, малку е познато дека популарниот пејач беше лудо за заљубен во анонимна девојка на самиот почеток на својата кариера.

Пред сегашната избраничка Марина Гагиќ, со која го има синот Алексеј, но и неговата поранешна сопруга Ана Севиќ, големата љубов на Дарко Лазиќ за која тогаш не се пишуваше многу и не беше позната, бидејќи пејачот штотуку ја започнуваше својата кариера, беше девојка со сини очи и црна коса.

Медиумите претходно пишуваа дека Дарко во тоа време „го изгубил разумот“ поради неа, сепак, нивната врска не траела, а причината за нивната разделба била љубомората.

Наводно, девојката не можело да ја поднесе популарноста на Дарко и постојаното присуство на обожавателки кои го прогонувале секој ден, па ставила крај на нивната врска.

Извор: вистина.мк

Најнови вести

Коронавирус