вторник, 2. март 2021. Вести денес: 0
home Познати

Таа беше најплатена манекенка, а потоа банкротираше поради многу операции: Убавицата стана “хорор од естетски корекции“ (ФОТО)

Таа беше најплатена манекенка, а потоа банкротираше поради многу операции: Убавицата стана “хорор од естетски корекции“ (ФОТО)

Постојат екстремни примери како познатите луѓе ја применуваат пластичната хирургија.

Познатата манекенка и супермодел, поради желбата да изгледа (засекогаш) младо и убаво, го смени секој дел од своето лице.

Џенис Дикинсон денес е слика на тоа што се нарекува „хорор од естетски корекции“.

Денес има 65 години, а владееше со светската мода во седумдесеттите години. Таа беше украсена со неверојатна природна убавина.

Желбата да се промени себеси не ја остави до денес, па дури и банкротираше во 2013-та година поради пречести посети кај пластичен хирург.

Резултат од сево ова е нејзиниот ужасен изглед денес:

Коронавирус