вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 165
home Познати

Таа беше до неа додека умираше, а сега не се двои од нејзината внука: Сестрата на Дивна се огласи прв пат по смртта на својата сестра (ВИДЕО)

Таа беше до неа додека умираше, а сега не се двои од нејзината внука: Сестрата на Дивна се огласи прв пат по смртта на својата сестра (ВИДЕО)
ФОТО: Ало.рс

Познатата српска радио водителка Дивна Карлеуша почина на 3-ти март месецов на 61 година по тешката болест со која се справуваше со години наназад.

Целото време додека Дивна боледуваше до неа беше нејзината сестра Даниела која по трагедијата сега и е најголема поддршка на нејзината внука Јелена Карлеуша.

Сестрата на Дивна по неколку недели молк заедно со нејзината внука се одлучија во исто време да се огласат прв пат по смртта на Дивна.

Имено таа сподели видео со фотографии од Дивна, а под видеото напиша „Мое срце“.

Фотографиите со пејачката Јелена, нејзините внуки како и Даниела ги разнежни фановите и нејзините следбеници, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

Moje ❤️

A post shared by deny137 (@deny137) on

Коронавирус