четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 33
home Познати

СВРШУВАЧКАТА РАСКИНАТА: Радичевиќ сепак нема да биде македонска снаа

СВРШУВАЧКАТА РАСКИНАТА: Радичевиќ сепак нема да биде македонска снаа

Голманот Дино Захов и ракометаркатаЈованка Радичевиќ која неколку години живееше во Скопје и ги бранеше боите на домашниот „Вардар“ ја раскинаа свршувачката и ставија крај на љубовта, објави порталот Убавина и здравје.

Парот кој беше заедно околу три години, пред година ипол се сврши, но поради професионалните обврски на двајцата не стасаа да направат свадба, иако на големо го планираа и тој чекор.

По се изгледа, откако Јованка си замина од Скопје и се пресели во Романија, згасна и љубовта.

Најнови вести

Коронавирус