сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Својата љубов кон нив ја носеше доживотно: Петте имиња истетовирани на нејзината рака многу говореше за Дивна Карлеуша (ФОТО)

Својата љубов кон нив ја носеше доживотно: Петте имиња истетовирани на нејзината рака многу говореше за Дивна Карлеуша (ФОТО)

Познатата новинарка и радио водителка Дивна Карлеуша почина вчера во својот стан во Белград на 61 година.

Нејзината смрт ја погоди целата јавност, особено нејзината ќерка, пејачката Карлеуша која се уште не може да се соземе.

Познато е дека Јелена беше многу поврзана со својата мајка, особено откако таа започна да се бори со лошата болест пред неколку години.

Доказ дека Дивна и Карлеуша навистина беа се една за друга е тетоважата на нејзината рака, но освен нејзината ќерка на нејзината рака се најдоа и останати четири имиња кои и значеа во животот.

 

View this post on Instagram

 

Dobro jutro !!! ????

A post shared by Divna Karleusa (@divnakarleusa) on

Имено Дивна на левата рака имаше истетовирано дури пет имиња меѓу кои освен на својата ќерка, своите две внуки, таа го имаше истетовирано и името на својата сестра Даниела, како и внукот Марко.

Најнови вести