понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 159
home Познати

Светски познатиот фудбалер го честита роденденот на трагично загинатиот Тоше Проески (ФОТО)

Светски познатиот фудбалер го честита роденденот на трагично загинатиот Тоше Проески (ФОТО)

Денеска се одбележуваат 37 години од раѓањето на најголемата македонска и балканска музичка ѕвезда Тоше Проески, кој трагично загина во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, Хрватска.

Дефанзивецот на екипата од „Енфилд“, Дејан Ловрен е голем фан на Проески, па не пропушти шанса да му го честита 37 роденден.

Играчот на Ливерпул на својот Инстаграм го честиташе роденденот на починатиот Тоше и потврди дека тој секогаш ќе живее во нашите срца.

Sretan Rodjendan Tose ???❤️

A post shared by Dejan Lovren (@dejanlovren06) on

Најнови вести

Коронавирус