понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Светот занеме од нејзината убавина: Сара е Мис САД, ќе уживате во нејзините фотографии

Светот занеме од нејзината убавина: Сара е Мис САД, ќе уживате во нејзините фотографии

Сара Роуз Самерс е новата Мис САД. 23-годишната убавица од Небраска ги победи останатите 50 мисици и ја освои посакуваната титула на изборот кој се одржа во Луизијана.

Самерс, која носеше црна вечерна тоалета, беше крунисана од минатогодишната победничка, Кара МекКала.

Таа ќе биде претставничка на САД на натпреварот за убавина Мис Универзум.

Сара студираше медицина и цели да стане педијатар, а истовремено е и пилатес инструкторка.

 

 

Коронавирус