петок, 4. декември 2020. Вести денес: 81
home Познати

Светот во шок: Се самоуби познатата креаторка

Светот во шок: Се самоуби познатата креаторка

Американската креаторка Кејт Спејд (55) денес извршила самоубиство.

Нејзиното тело го пронашла куќната помошничка во утринските часови. Како што пренесуваат светските медиуми, таа оставила и проштално писмо, но полицијата не ја објавува содржината на истото.

Родена е на 24 декември 1962 година во САД.

Таа беше позната по дизајнираните чанти, накит и женска гардероба.

Коронавирус