петок, 25. септември 2020. Вести денес: 65
home Познати

Светот во шок по трагичната вест која ја објави кралското семејство: „Жалиме што нашите внуци останаа без татко“ (ФОТО)

Неговиот портпарол изјави дека тој си го одзел животот, а по ова веднаш се огласи и кралското семејство потенцирајќи дека тој бил важен дел од нивното семејство во изминатите години наназад.
Светот во шок по трагичната вест која ја објави кралското семејство: „Жалиме што нашите внуци останаа без татко“ (ФОТО)

Ари Бен поранешниот зет во норвешкото кралство почина на 47 години, соопшти неговиот портпарол.

Бен кој е автор на неколку драми и принцезата Марта Луиз се венчаа во 2002 година, а се разведоа пред две години.

Неговиот портпарол изјави дека тој си го одзел животот, а по ова веднаш се огласи и кралското семејство потенцирајќи дека тој бил важен дел од нивното семејство во изминатите години наназад.

Парот има три ќерки, Мод, Леу и Еми, а се разведе во 2016 година.

„Среќни сме што го познававме“, напишаа кралот и кралицата во своето соопштение.

„Жалиме што нашите внуци го изгубија нивниот татко“.

Коронавирус