вторник, 18. јуни 2019. Вести денес: 116
home Познати

Светот удри по синот на Бекам- направи грозна грешка, па го заклучи профилот на Инстаграм за да се „спаси“ (ФОТО)

Светот удри по синот на Бекам- направи грозна грешка, па го заклучи профилот на Инстаграм за да се „спаси“ (ФОТО)

Синот на Дејвид Бекам, Бруклин, се наоѓа под голем удар на јавноста поради фотографии кои ги објави на Инстаграм.

За најстариот син на Бекам во минатото се веруваше дека ќе тргне по стапките на татко му, но на крајот немаше ништо од тоа. Ова 19-годишно момче од тогаш се посвети на фотографирањето, но сега си направи големи проблеми.

Тој во моментов се наоѓа на одмор во Италија и со своите фотографии ја разочара јавноста. Бруклин објави две фотографии од азиски туристи со опис – „Нема место како Италија“, по што се соочи со многу критики и обвинувања за расизам.

Најнови вести