четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 173
home Познати

Свекрвата Цеца го поведе Ужичко оро: Сватовите не знаеја што ги снашло (видео)

Свекрвата Цеца го поведе Ужичко оро: Сватовите не знаеја што ги снашло (видео)

За свадбата на Вељко Ражнатовиќ српските медиуми известуваат по принципот вест во низа.

Инфортмациите за свадбата на синот на Цеца се пласираат до најситен детаљ уште откако вчера во раните утрински часови се собраа музичарите пред вилата на пејачката во Дедиње.

Свадбената веселба во еден луксузен хотел во Белград беше на ниво, а свекрвата Цеца гордо го поведе Ужичко оро облечена во златен фустан со висок шлиц.

Во еден момент на орото се фати и Никола Селаковиќ, советникот на претседателот на Србија.

Како Цеца врти Ужичко, погледнете од видеото во продолжение:

извор: vistina.com.mk 

Најнови вести

Коронавирус