петок, 29. јули 2022. Вести денес: 58
home Познати

Свекорот ја напаѓа додека тагува по сопругот, но Николина сега доби емотивна порака и поддршка од ОВИЕ ЛУЃЕ (ФОТО)

Свекорот ја напаѓа додека тагува по сопругот, но Николина сега доби емотивна порака и поддршка од ОВИЕ ЛУЃЕ (ФОТО)

Николина Пишек, која пред речиси два месеци го загуби сопругот Видое Ристовиќ, на Инстаграм објави како добила емотивно писмо и букет цвеќе од соседите.

Во пораката што ѝ ја напишале, тие ѝ посакале многу среќа, сила и борбеност во животот. Тие се заблагодарија што е прекрасна сосетка и рекоа дека за кратко време што биле нивни сосед ги препознале најубавите човечки особини кај неа.

„Овој скромен букет нека ги разубави преостанатите денови овде“ – напишале соседите.

Да потсетиме, свекорот на Николина, Виктор Ристовиќ, попознат како Миша Гроф, неколку пати се појавуваше во јавноста и изјави дека неговата снаа сака само пари. Рече дека често и испраќал пари, но и дека неа ја интересира поделба на имотот по смртта на Видоје.

Коронавирус