среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 150
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Сватовите на Цеца не ги штедат парите: Еве што ќе добие синот на српската пејачка со македонско потекло во миразот вреден 250 илјади евра

Сватовите на Цеца не ги штедат парите: Еве што ќе добие синот на српската пејачка со македонско потекло во миразот вреден 250 илјади евра

Сестрата на Богдана Ражнатовиќ, Бојана Родиќ која е бремена од своето момче Мирко Шијан кој е син на познатата српска пејачка Гоца Божиновска која има потекло од Македонија во мираз ќе добие стан во луксузниот комплекс во Нов Белград.

Имено како што пишуваат српските медиуми семејството Родиќ планира да искешира 250 илјади евра за стан во кој ќе се вселат тие двајца заедно со свето прво дете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Мирко Шијан (@miresijan)

-Мирко веќе почна да ја средува куќата каде живее заедно со мајката Гоца Божиновска, тие ја подготвуваат и собата за бебето, а кога биле на семеен ручек во Титл семејството на Бојана ги израдувало и им кажало дека ќе им купат стан кој вреди околу 250 илјади евра, вели извор близок до семејството.

На семејството инаку први соседи ќе им бидат Новак Ѓоковиќ, Саша Ковачевиќ, Милица Тодоровиќ, Марија Шерифовиќ…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Мирко Шијан (@miresijan)

Пејачката инаку потврди дека нема да брзаат за селидбата и дека таа ќе им помага на младите кога ќе се роди бебето.

-Мојот син тука има цела куќа, но они може да изберат каде сакаат да живат. Најважно е Бојана да ја помине бременоста лесно и како што треба. Што се однесува за подароци за свадбата од мене веќе го имаат добиено, но Мирко не сака околу тоа да зборува. Мој Мирко за сега планира да опреми една соба за бебето, а што се однесува за станот нека се договорат младите каде ќе живеат, вели пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Мирко Шијан (@miresijan)

Коронавирус