сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Свадба во домот на победничката на „Ѕвездите на Гранд“: Џејла Рамовиќ се враќа дома од студии заради венчавка (ФОТО)

Свадба во домот на победничката на „Ѕвездите на Гранд“: Џејла Рамовиќ се враќа дома од студии заради венчавка (ФОТО)

Џејла Рамовиќ ја напушта Барселона, каде моментално е поради студии, а причината за тоа е ни помалку ни повеќе, туку свадба!

Имено, Џејла, која студира во Шпанија, ќе земе неколку дена одмор на пролет, за да се врати дома, бидејќи нејзината сестра Лејла ќе се мажи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LEJLA RAMOVIĆ (@ramoviclejla)

Лејла Рамовиќ ја сподели радосната вест на својот „Јутјуб“ канал и откри дека таа и нејзиниот вереник Дино ќе се венчаат напролет, а на тој убав ден ќе присуствуваат сите членови на семејството Рамовиќ, вклучително и Џејла.

Како што потврди средната сестра Рамовиќ, подготовките за венчавката во голема мера се во тек, а сите членови на семејството се неверојатно возбудени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DZEJLA RAMOVIC (@dzejlaramovic)

Бидејќи се голема поддршка една на друга, сестрите ќе и помогнат на Лејла да ја организира венчавката од соништата, а Џејла која извесно време го остави микрофонот заради студиите, со задоволство ќе пее на свадбата на нејзината сестра.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LEJLA RAMOVIĆ (@ramoviclejla)

Коронавирус