недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 68
home Познати

СВАДБА ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА: Цеца се мажи по втор пат, сите ѕвезди се наклонети кон пејачката во 2021 година!

СВАДБА ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА: Цеца се мажи по втор пат, сите ѕвезди се наклонети кон пејачката во 2021 година!

Пејачката Светлана Цеца Ражантовиќ по долго време го претстави своето момче во јавноста, станува збор за Богдан Срејовиќ со кого некое време веќе е во врска.

Оваа вест многумина ја дочекаа со воодушевување, бидејќи пејачката долго време не беше среќна на љубовен план. Цеца веќе две децении е вдовица, а во меѓувреме немала сериозни врски, пренесуваат српските медиуми.

Со оглед дека пејачката ги запознала и децата со него, астролозите предвидуваат каква иднина ќе има Цеца.

Имено тие велат дека пејачката би можела да застане на лудиот камен.

-Цеца минатата година влезе во судбинската година, затоа и се случија многу убави работи. Доби внук, многу прослави, како и се роди љубовта. Оваа година е година на петките во која многу вистини ќе испловат на виделина. Затоа Цеца оваа година ги открива своите емоции, не е исклучено до крајот на оваа година да се венча, тоа и стои во родниот код, втор брак, но во зрели години, вели астрологот Весна Ривас.

ЕУРО 2020

Македонија