среда, 8. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

Сузана Спасовска најсреќна во Новата година: Ќе се мажи нејзината ќерка која го покажа свршеничкиот прстен (ФОТО)

Сузана Спасовска најсреќна во Новата година: Ќе се мажи нејзината ќерка која го покажа свршеничкиот прстен (ФОТО)

Ќе се мажи ќерката на Сузана Спасовска. Теона Спасовска, ќерката на Македонската фолк дива, Сузана Спасовска на 29.12 објави пост на својот фејсбук профил во кој напиша:

„Реков „ДА“, на мојот роденден“, напиша Теона. Избраник на Теона е Виктор Велковски со кого подолг период е во врска.

Теона речиси воопшто не се експонира во јавноста и не го продолжи патот на својата славна мајка, зашто воопшто не се занимава со пеење.

Инаку, Теона е дете на Сузана Спасовска од бракот со српскиот менаџер Раде, со кој во почетокот на 90-ите „Сузе – Национале“ беше во емотивна врска, која не траеше долго.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝒯. 𝒮𝓅𝒶𝓈𝑜𝓋𝓈𝓀𝒶 (@teonaspasovska) on

Теона за прв пат се појави во видео запис на својата мајка во песната „Дали знаеш ти (Рамо за плачење)“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝒯. 𝒮𝓅𝒶𝓈𝑜𝓋𝓈𝓀𝒶 (@teonaspasovska) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝒯. 𝒮𝓅𝒶𝓈𝑜𝓋𝓈𝓀𝒶 (@teonaspasovska) on

ИЗВОР: СКОПЈЕ1.МК

Парламентарни избори 2020