сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Сузана Манчиќ се збогува со Драган Вучиќ: Под тажните и емотивни зборови коментираше и уште поголемата ѕвезда од водителката (ФОТО)

Сузана Манчиќ се збогува со Драган Вучиќ: Под тажните и емотивни зборови коментираше и уште поголемата ѕвезда од водителката  (ФОТО)

Водителката и поранешна лото девојка, Сузана Манчиќ беше голема пријателка со Драган Вучиќ и честа гостинка во неговите емисии.

Манчиќ преку фотографија и емотивна објава се прости од својот колега и пријател и еве што напиша:

-Летово снимавме за твојата емисија во Скадарлија. Да знаев дека веќе нема да се видиме ќе пресметавме колку пати до сега сме снимале, сме имале заеднички настапи, сме испеале песни, сме поминале илјадници километри… Но не знаевме… Збогум пријателу, колега, драг човеку. Секогаш ќе те паметам, стои во постот на Манчиќ.

Инаку на оваа објава коментираше и познатата актерка Лидија Вукичевиќ со емотиконот скршено срце.

Коронавирус