вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 68
home Познати

Супер боул не памти ваков настап: Целиот свет зборува за Шакира и нејзиниот јазик (ВИДЕО)

Супер боул не памти ваков настап: Целиот свет зборува за Шакира и нејзиниот јазик (ВИДЕО)

Канзас Сити Чивс синоќа го совладаа Сан Франциско 49ерс во одличен Супербоул, а по 50 години Чивси конечно станаа шампиони во НФЛ.

Навивачите на американскиот фудбал уживаа во Супербоулот, кој овој пат ни го понуди најдоброто.

На крајот, Канзас Сити Чивс славеа со 31:20 и успеаја да стигнат до титулата.

Но, она што ќе се памети долго време се настапите на Џенифер Лопез и Шакира на полувремето. Овие латино девојки тотално ја запалија сцената, оставајќи многумина без зборови.

Поточно, се зборува за изданието на Шакира и нејзиниот потег со јазикот. Погледнете го видеото подолу за што станува збор.

Најнови вести

Локални избори 2021