петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 67
home Познати

Суеверие на познатите: Анистон чудна кога се качува во авион, Аксел има фобија од „М“, Меган мисли дека ќе умре слушајќи на Бритни

Суеверие на познатите: Анистон чудна кога се качува во авион, Аксел има фобија од „М“, Меган мисли дека ќе умре слушајќи на Бритни

Кога се работи за ѕвездите, веќе ништо не ни е чудно за нив. Ова го вклучува и суеверието. Дури и некои од нив претеруваат. Еве дел од суеверијата на светски познатите луѓе.

– Кога се качувам на авион, јас секогаш влегувам прво со десната нога. И барам да го допрам авионот малку однадвор. Ми носи среќна. Некој ми го кажа овој трик пред некое време, и оттогаш го правам тоа цело време, вели Џенифер Анистон.
За Рејчел Вајз, денот се познава не по утрото, туку во чевлите.
– Ако не ги ставам вистинските чевли, се е збркано и денот воопшто не е добар. Затоа утрото гледам што ќе направам. Од тоа зависи целиот мој ден, вели таа.
Аксел Роуз од „Ганс ен Розис“ никогаш не изведува концерти во градови чие име започнува со буквата М. Според него, таа е проколната.
Многу интересна е ситуацијата со Меган Фокс. Секој пат кога ќе лета со авион, таа ја слуша Бритни Спирс. Не  поради тоа што таа е голем обожавател на неа.
– И бидејќи не мислам дека мојата судбина е да умрам додека го слушам албумот на Бритни Спирс, вели Фокс.

Најнови вести