среда, 28. септември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Судот и ја одзема алиментацијата: Кога ќе дознаете колкава сума месечно добивала екс сопругата на Берлускони ќе ви се заврти во умот

Поранешната сопруга на поранешниот Италијански премиер Силвио Берлускони , Вероника Ларио поднесе жалба до судот .
Судот и ја одзема алиментацијата: Кога ќе дознаете колкава сума месечно добивала екс сопругата на Берлускони ќе ви се заврти во умот

Поранешната сопруга на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, Вероника Ларио поднесе жалба до судот.

Таа се жали поради укинатата алиментација во месечен износ од 1,4 милиони евра.

Вероника се жали на пресудата на основниот суд, со која таа има обврска да врати 50 милиони евра , што од разводот во 2014 како алиментација ја добивала од Берлускони.

Судот минатиот месец донесе одлука според која лицата кои се разведуваат немаат право да останат исто толку богати какви што биле во бракот и може да бараат алиментација само доколку не се економски независни.

61 – годишната поранешна актерка Вероника Ларио се венчала со Берлускони во 1990 година и со него има три деца родени од 1984 и 1988 година.

Го напушта поранешниот премиер , кога изби аферата за Берлускони со забави со 18 – годишни девојки .

Наредните пет години тие живееја разделени, а Вероника месечно добиваше по 2 милиона евра. Судот не ги зема во предвид овие средства, туку само милионите по разводот.

81 – годишниот Берлускони сега живее со 49 години помладата Франческа Паскале.

Најнови вести

Коронавирус