петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 160
home Познати

Субашиќ не и верува на својата девојка- откако таа седна да го управува авионот, голманот на фановите им упати шокантна порака (ФОТО)

Субашиќ не и верува на својата девојка- откако таа седна да го управува авионот, голманот на фановите им упати шокантна порака (ФОТО)

Голманот на Хрватската репрезентација Даниел Субашиќ кој е еден од најзаслужните за успехот на СП вчера во текот на денот на својот Инстаграм профил со фановите сподели несекојдневна фотографија со својата девојка.

Откако фудбалерите заминаа за Задар каде вчера имаа пречек од страна на жителите, голманот Субашиќ заедно со својата девојка Антонија Бока со авион полета за неговиот роден град.

Министерот за одбрана како што го нарекуваат во Хрватска објави фотографија на која неговата девојка го управува авионот прашувајќи ги фановите „дали ќе стигнат до Задар?“.

Сепак се помина во најдобар ред, а голманот жив и здрав пристигнал во Задар и вечерта имал одличен пречек со останатите репрезентативци.

Коронавирус