понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Познати

Субашиќ испиша историја на СП, па објави кој е заслужен за неговиот успех- ова е преубавата сопруга на хрватскиот голман (ФОТО)

Субашиќ испиша историја на СП, па објави кој е заслужен за неговиот успех- ова е преубавата сопруга на хрватскиот голман (ФОТО)

Голманот на хрватската репрезентација Даниел Субашиќ вчеравечер стана национален херој низ целиот свет особено во неговата родна Хрватска носејќи и четврт финале на својата земја на СП.

Тој денеска е вистински хит во хрватските медиуми, а тие ја открија и неговата најголема поддршка низ кариерата.

My wife ❤my rock ?my queen ? #ljubavsezoveimenomtvojim #a&s❤??

A post shared by Danijel Subasic (@danijel.subasic) on

Станува збор за неговата сопруга Антониа Бозза која по занимање е дипломиран педагог со диплома од Филозовскиот факултет во Задар каде парот и се запознал пред 16 години.

Иако нејзиниот татко се противел на нивната врска бидејќи голманот потекнува од Србија, а во неколку моменти и и се заканувал на ќерка си, но парот е вистински доказ дека вистинската љубов на крај победува.

Најнови вести

Коронавирус