среда, 27. мај 2020. Вести денес: 96
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Стинг му честиташе на Вардар за победата (ФОТО)

Стинг му честиташе на Вардар за победата (ФОТО)

Познатиот пеач Стинг беше меѓу првите кој му го честиташе големиот ракометен успех на Вардар.

Тој пред почетокот на концертот во Скопје кој е закажан за вечерва, упати честитка за победата на Вардар.

Стинг доби дрес од македонскиот ракометен гигант на кој беше напишано неговото име.

Коронавирус