среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 123
home Познати

Сте се запрашале ли што прават понежните половини на светските лидери додека тие водат сериозни разговори (ФОТО)

Сте се запрашале ли што прават понежните половини на светските лидери додека тие водат сериозни разговори (ФОТО)

Додека францускиот претседател Емануел Макрон има работен ручек со светските лидери, неговата сопруга Брижит Макрон ги угостува 40-те сопруги на шефовите на државите и владите ширум светот.

Таа исто така е на ручек со првите дами, а на според француските медиуми менито било исто како и за мажите.

Покрај тоа таа ја угости и првата дама на САД Меланија Трамп, принцезата на Монако, сопругата на израелскиот премиер, како и многу други.

Но, на овој ручек беше и првата дама на Македонија Маја Иванова.

Заедно со првата дама на Франција сите жени позираа пред палатата, по што се одржа церемонија и пред триумфалната капија.

Според фотографиите сопругите на лидерите одлично си поминуваат и уживаат во гостопримството на Брижит, погледнете:

Локални избори 2021