четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 209
home Познати

Стажист, Сеинфелд… Почина глумецот кој го гледавме во повеќето омилени серии

Стажист, Сеинфелд… Почина глумецот кој го гледавме во повеќето омилени серии

Актерот Сем Лојд, најпознат по улогата во интернационалната серија „Сајнфилд“ и во американската комична драма „Стажист“, починал на 56-годишна возраст.

Неговиот агент ја потврдил неговата смрт во петокот вечер, но деталите сè уште не се познати.

„Варајети“ пишува дека минатата година му бил дијагностициран тумор на мозокот и дека болеста се раширила во неговите бели дробови и ‘рбетот. Тој, наводно, дознал за болеста само неколку недели откако неговата сопруга Ванеса го родила нивното прво дете.

Најнови вести

Коронавирус